yakın oturmalar, el ele tutuşmalar oluyor…

Çok ayıp gençler…

Neyse ki “büyükler“imiz var, biz aklı bir karış havada gençleri onlar kontrol altında tutmasalar halimiz ne olurdu… Teşekkürler! Bizlere yüksek yüksek öğrenim kurumlarınIZda daha iyi eğitim verebilmek için, bilgisayar, laboratuvar ekipmanı, kütüphaneye kitap almak gibi içinizi kavuran isteklerinizden feragat ettiniz. O maddi sıkışıklıklar içinde, yemediniz içmediniz okula kameralar alıp yerleştirdiniz. Orada burada “el ele tutuşmalar” oluyordu, eğitim yuvasında, rahatsız oluyorduk biz, ders kitabı okurken dikkatimiz dağılıyordu.

Anneler gününüz kutlu olsun sayın büyüklerimiz, sizi doğurup büyüten annelere buradan selam olsun. Benim annem beni hep serbest bıraktı da ne oldu… Benimle bira içti, konserlere geldi, erkek arkadaşlarımla tanıştı, onları eve yemeğe davet etti, onlara iyi davrandı, daha küçücükken tek başıma evden Kızılay’a arkadaşlarımla buluşmak için gitmeme izin verdi, sonra tek başıma trenlere atlayıp başka ülkelere seyahat etmeme izin verdi, kendi seçimlerimi yapmam için beni serbest bıraktı. Sonra ben de serserinin teki oldum. Ders aralarında çimenlerinde öğrencilerin öpüştüğü, günah yuvası kötü okullarda okudum, korkunç bir evlilik yaptım, bir baltaya sap olamadım allah kahretsin. Oysa ki annem beni her an kamerayla izlese, her an kontrol altında tutsa, doğru yolu gösterse olmaz mıydı? Bana şöyle şarkılar söyleseydi…

mama’s gonna check out all your girlfriends for you.
mama wont let anyone dirty get through.
mama’s gonna wait up until you get in.
mama will always find out where you’ve been.
mama’s gonna keep baby healthy and clean.
ooooh baby oooh baby oooh baby,
you’ll always be baby to me.

Anlamazmıydım ben? Bağlaç olan “mi”leri ayrı bile yazmazmıydım?! (yoksa soru ekimiydi?de benmi karıştırdım)

O yüzden kendi annemi atıyorum bir kenara, siz “büyükler” bana bu annelik, babalık müessesesinin nasıl olması gerektiğini gösterdiniz. Teşekkür ederim. Anneler gününüz, babalar gününüz, sizin bütün günleriniz kutlu olsun ulan! (Sayenizde artık “müessese” kelimesini yazıp okuyabiliyorum.)

Gençler siz de sakın tepki falan göstermeyin, mesela “müdür”ün penceresinin önünde “toplu öpüşme eylemi” falan gerçekleştirmeyin, kameralar var, hepinizin kimliğini anında belirlerler mazallah. Zaten öpüşmek yasak, günah, ayıp… Zil çaldı, sınıflara.

 • Share/Bookmark

15 Yorum »

 1. bi dilay said,

  Mayıs 14, 2006 @ 13:06

  oha ya daha neler… ben ne güsel mutlu mesut herşeyden bi haber yaşayıp gidiyodum ya yapmayın şöyle.. gerim gerim gerildim yine:)

 2. Rana said,

  Mayıs 14, 2006 @ 16:10

  habere yapılan yorumlar haberin kendisinden daha acıklı…sağlam sinirleri olmayanlara okumalarını önermiyorum.

 3. Mert Ulas said,

  Mayıs 15, 2006 @ 00:35

  bu uygulamayla gurur duyan mudur bir kamerada kendi odasina koysaydi keske, ayaklarini mudur masasina uzatip kameralari izlerken birileri de onu izleseydi.

 4. Düygü said,

  Mayıs 15, 2006 @ 14:52

  yorumlarda Türkçe’nin katledilmişliği ile “bağnaz” düşünce arasında doğru bir orantı olması bir yana, müdür eminim odasında bütün gün burnunu karıştırıyordur.

 5. ahmeT Zehir said,

  Mayıs 15, 2006 @ 23:15

  bazen “ya ulan turkiye’ye geri mi donsem doktora sonrasi” diyorum kendi kendime. sonra bunlari okuyup “ha evet gitmeyeyim ben en iyisi” diyorum…

 6. Oytun said,

  Mayıs 17, 2006 @ 14:20

  ilginc bir yazi.. yalniz alttaki resimdeki en onde yarim kafa cikmis bir kiz var.. nereye bakiyor pek bi merak ettim:) boyle ikircikli opusecekse opusmesin daha iyi..:))keyifli haftalar..

 7. Düygü said,

  Mayıs 17, 2006 @ 16:10

  O kızı farketmemişim :) Size katılıyor, kendisini buradan kınıyor, keşke gençlerin öpüşmesini yasaklayan müdürleri ve üst düzey yetkilileri protesto etmek için herkes sokağa dökülüp öpüşse diyorum.

 8. herdem taze said,

  Mayıs 20, 2006 @ 14:35

  Bence o kız masum. Boş bir sokakta kendini kaybetmiş öpüşürken bir bakıyor, etrafında yüzlerce tip öpüşüyor. İkircikleniyor tabi.

  Yorumları sinirlerimi hazırlayarak okudum, ama daha önce gördüğüm birçok örnekten daha iyi oran olarak. Yaklaşık olarak 6′da biri desteklemiş.

  Bir de ah, biz lisede neler çektik diyecektim.

 9. Oytun said,

  Mayıs 23, 2006 @ 15:20

  Hala opusme protestonuza devam mi ediyorsunuz düygü hanim..:) O kız beni cok rahatsiz ediyor.. hani diyorum yeni biseyler yazsaniz da o kizi, her sitenize girdigim de gormekten kurtulsam..:)o yalanci kizi gordukce aklima birileri geliyor..butun kizlar masumdur, biliyorum.. opusmekten nerde olsa sikilmam,çekinmem; icimden gelsin yeter.. ama o kiz gibi “herkes opusuyor biz de opuselim osman; noolcak!” diyenleri de siddetle ve esefle protesto ediyorum..:)) keyifli haftalar..

 10. Anonymous said,

  Mayıs 25, 2006 @ 17:48

  evet bir seyler yazin, cok sikildik bu opusenleri gormekten. rahatsiz filan oluyoruz yani.

 11. Düygü said,

  Mayıs 25, 2006 @ 21:44

  Ya çok yoğunum bu aralar, ne Moleschino’ya ne buraya yazı yazabiliyorum :( Beni de bedbaht etmiyor değil bu durum, fekat kendimi bilime adadım bu aralar :) Hafta sonu belki… Büyük ihtimal… Kim bilir :P

 12. Oytun said,

  Mayıs 26, 2006 @ 14:13

  eh bir teselli verdin..bilime adanmis bir hanimin bu guzel blogunda, her girdigimizde gordugumuz, opusenlerin ve O yalançı disi mahlukatin resimleri gidecek diorsun oyle mi?.. hani deicek olsak “bilim karin doyuruyor mu ki?” sen bloguna bak..”onu calgicilara diyorlar bikerem” diecen biliyorum.. bilim aski ve buyuk buluslarla dolu nice hsonlari dilerim :P

 13. Oytun said,

  Mayıs 31, 2006 @ 13:55

  yeni yazin cok guzel..iste bu dedim..
  O fotografi goz onunden kaldirdigin icin sonsuz tesekkurler..

 14. Anonymous said,

  Temmuz 18, 2006 @ 13:07

  sitenizde ki yazılarınız çoğunu okudum…
  ama araların da en çok ilgimi çene ve bi okadarda beni güldüren tek yazı rize olayı ile ilgili yapmış olduğunuz ağır taşlama…
  bu gibi komik mevzuları sert tepkiler ile karşılık vermeyip bu şekilde bir üslupla dıramatik bir komedi haline getirmeniz gerçekten çok güzelll…
  aynı durmu ben de yaşıyorum
  bizim okuduğmuz okulda da 22 değil 46 kamera var…
  ve bu öğrenciler için de ki gözlemler biz de sadece okul için de değil okul dışın da da anlaşmalı güvenlikler tarafından da yapılmakta…
  yani diyeceğim bizi kim kurtaracak…

  evrim…

 15. bora bilgin said,

  Ocak 17, 2008 @ 08:03

  Bu şarkıyı Sezen Cumhur Önal bir anneler gününde, duygulu bir anonsla çalmıştı.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Yorum yapın