“Kimse barıştan söz etmiyor…”

Kimse savaştan da söz etmiyor.

Neden herkes bu kadar sessiz?

For the love of god :(

(not: Canım sıkkın… Çok mutsuzum. İsrail Lübnan’ı yerlebir edip çocukları öldürürken, burada günlük yaşantımın nasıl geçtiğinden bahseden keyifli yazılar yazamayacağım.)

 • Share/Bookmark

13 Yorum »

 1. Rana said,

  Temmuz 30, 2006 @ 18:32

  haklısın, haberleri izleyemez oldum.
  kimsenin sesinin çıkmamasına, BM’in sepet gibi oturmasına inanamıyorum. Sadece “kınıyorlar”, ne halta yarayacaksa…

 2. Düygü said,

  Temmuz 30, 2006 @ 19:48

  Ya kendi BM adamları bombaları yemeye başlayınca başta kınayamadılar bile.

  İnsan deli oluyor… :(

 3. Anonymous said,

  Temmuz 30, 2006 @ 23:02

  > Sadece “kınıyorlar”, ne halta
  > yarayacaksa…

  Düne kadar kınayamıyorlardı bile.

 4. armağan said,

  Temmuz 31, 2006 @ 07:54

  umarım bu imzaların barışa bir katkısı olur

  http://www.fromisraeltolebanon.com/petition/

 5. armağan said,

  Temmuz 31, 2006 @ 07:56

  pardon..

  http://www.fromisraeltolebanon.com
  /petition

 6. osslem said,

  Temmuz 31, 2006 @ 11:47

  insanlar kendilerine bir şey olmadıkça ses çıkarmıyorlar..
  ne yazık ki kendierine bir şey olanlar da ses çıkaracak bir durumda değil..
  dünyanın barış için bir işbirliği yapması gerekiyor..
  kimsenin kurallarını bozmak istemeyeceği ya da buna cesaret edemeyeceği yeni bir oyunun başlaması gerekiyor..
  ama o denli insan ölmedi sanırım henüz(!).. ya da çıkarlar hala çok önemli ya da insanlar hala evrimleşemediler yeterince…
  “we’re still animals”

 7. Anonymous said,

  Temmuz 31, 2006 @ 16:34

  http://www.suaytr.com/israil/

  umarım doğru değildir..ama bu linkte söyleneler dehşet verici..
  nunu

 8. Oguz Dinc said,

  Ağustos 2, 2006 @ 14:30

  Değerli Duygu,
  olanlar cok cok acı.
  savasla ilgili en kötü gerçek bence savaşın kuralı olmayışı.savaş zaten medeni kurallar kaybolduğunda başlar.

  bloguma link verdiğin için teşekkür ederim, çok naziksin.
  meren’e selamlar.

  Oguz

 9. Can said,

  Ağustos 2, 2006 @ 14:40

  Herkes susuyor haklısın ve osslem ‘inde dediği gibi susanların yarısı zaten kendi odaları dışında olanlarla alakası olmayan ve dünyaları mtv ve cep telefonları ile sınırlı olan apolitik gençler , geri kalanı sesini çıkaracak halde değil , zaten istese de turizm bakanının uyuması her zaman daha çok ses getirip onların cılız haykırışlarını bastıracaktır.
  Ortadoğu’da savaş’ın , daha doğrusu , katliamın olması ac verici ama beklenmeyen bir durumda değildi . Ama bu saatten sonra barışçıl bir dünya ancak ufak hayallerimizde varolacaktır , savaş çağındayız ( teknoloji sadece cep telefonları veya dijital kameralardan ibaret değil savunma endüstrisi’ninde tüketimi kırbaçlaması kaçınılmaz) ve hepimiz bundan nasibimizi er yada geç alacağız. En azından bence.

 10. lithaen said,

  Ağustos 6, 2006 @ 04:20

  This post has been removed by the author.

 11. Anonymous said,

  Ağustos 9, 2006 @ 14:24

  Bırakın Bunları FasoFiso…
  Her Gün Sehit Haberleri Okumaktan Bıkmadınız Mı? Birazda PKK yı Kınayacak Yazılar Yazsanıza Lübnanda Çoçuklar Ölüyor Kahrolsun İsrail Sen America Keyif Sür. Askerden Kaçmak İçin Binbir İŞ Yap.
  Kimse Kimseyi Kandırmasın…
  Ali Bozok

 12. gaykedi said,

  Ağustos 12, 2006 @ 15:26

  Herif durduğu yerde sivil hedefe saldıracak… Sabah kalkıp işine gelmekten başka bir suçu olmayan sekreter kızcağızları öldürecek… Koca bulmak için çırpınan zavallı , Charlotte güme gidecek… Herif Tel Aviv belediye otobüsüne bomba koyacak, pazara giden Rebeka kucağında emzikli Mişon’la can verecek… Herif, “İsrail devleti yokolacaktır” diye çığlıklar atacak… Herif utanmadan ve sıkılmadan “Yahudi soykırımı olmamıştır, yalandır” diyecek… Ve karşi tarafin da eli armut toplayacak!
  Sivil hedeflere saldiracaksin ama kendin de askeri hedef göstermeyeceksin, sekiz çocuklu ailenin alt katina roketatarlari dizeceksin, sonra da bombayi yiyince “İsrail sivilleri hedef alıyor” diye ağlayacaksın… Atma Arap, din kardeşiyiz…
  2002 yılının nisan ayında, Suudi televizyonunda Şeyh Saad El-Buraik demişti ki, “Filistinli Müslüman kardeşlerim, Yahudiler’e acımayın, kanları, paraları ve karıları size helaldir”…Bütün Arap ülkeleri ve İran, İsrail devletinin varlığını ve yaşama hakkını tartışma konusu yapmaktan vazgeçmedikleri ve iyi niyetlerini de kanıtlamadıkları sürece bu savaş bitmez. İslam köktendincileri cihattan vazgeçip uslanmadıkları sürece de bu savaş bitmez. Yahudi köktendincileri Arap çocuklarına insan gözüyle bakmadıkları sürece de bitmez. (buraya kadar yazanlar Engin Ardic’in iki yazisindan alintidir)
  benim ekleyeceklerim,hic birsey göründügü gibi degildir,yakindan incelenirse renklerin siyah beyaz olmadigi grinin tonlari görülebilir,bu bana Sezen Aksun’ bir sarkisini hatirlatiyor, ”masum degiliz hicbirimiz” yarin öbiür gün bizde buna benzer sebeplerle kuzey iraka girebiliriz,lütfen olaylara objektif bakmaya ve akilci olmaya calisalim…….http://gaykedi.blogspot.com/

 13. el kadar kız said,

  Aralık 14, 2006 @ 18:32

  sana sonuna kadar katılıyorum,bir yerlerde çouklar öldürülürken bizler zamanımızı nasıl öldürdüğümüzden bahsediyoruz.tabi ki hayat akıyo ve bizim de söyleyeceklerimiz var.ama bazen susup onları hatırlamak gerekiyor.
  bu arada bloguna ilk kez gelişim,takıldım yazılarına hala da okuyorum,sanırım sınırların dışında bi yerlerde yaşamını sürdüyorsun,sana kolay gelsin,sevgilerle…ara sıra gelir,yazılarını okur,bişiler karalar ve sonra sessizce dönerim geldiğim yere…

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Yorum yapın