Şizofren Şehir

Geçen gün New Orleans’a Tropical Storm Cindy geldi… Şehrin başka tarafını sular seller götürmüş ama bizim ruhumuz duymadı. Bu “tropical storm” hadisesinin ertesi günü hava o kadar güzeldi ki, bir önceki gün yukarıdan birinin kovayla su döktüğünü zannetmenize sebep olan o yağmurun gerçek olduğuna kendimi inandırmam zor oldu…

Şimdi de “Hurricane Dennis”in pazartesi buralara uğrama ihtimali varmış efendim. Ama endişe etmeyiniz. Bu şehirde yazlar genel olarak böyle geçiyormuş. Yaz mevsimine “hurricane season” diyorlar buralarda… Benim de biyolojik saatim şaştı aslında. Kendimi sonbaharda sanıyorum.

Aslında şehre ilişkin anlatılacak çok şey var… Gelecek haftadan itibaren daha çok yazabileceğimi umuyorum :) neden mi? Süprisss.

Her neyse…
Ben geçen hafta maaşımı alınca dedim dur şu maaştan az biraz kendimizi mutlu edelim. Gittim süpermarkette daha önce görmüş olduğum kumaş reyonundaki mor pelüşlerden iki parça kestirdim, halı yaptım onları. odamın bir de fotoğrafını çektim ama gün ışığından faydalanılamadığı için mor renk anlaşılmıyor pek. yine de aşağıda kendisi. hatta birazcık dikkatli bakarsanız beni bile görebilirsiniz :)

  • Share/Bookmark

Yorum yapın