Öyle bir yazmak ki…


Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Fransız kadınlarının ince alınmamış kalın kaşlarının tatlı doğallığından mı, arabada uyuyarak ve bir sonraki gün nerede kalacağını bilmeyerek yolculuk yapmanın keyfinden mi, rünlerin bize nasıl yol gösterdiğinden mi, tapas, sangria ve gazpachodan mı, iyi şeylerden mi, kötü şeylerden mi, kendimi nasıl bir boşlukta ve işe yaramaz hissettiğimden mi, kafamın düşüncelerden patlayası olduğundan mı, başıma bu kadar güzel şey geliyorken hala nasıl olup da şu anda olduğu gibi hissetmeyi başarabildiğime kendimin de anlam veremediğimden mi?

Çok güzel bir şey yazmak istiyorum, ama nereden başlayacağımı bir türlü bilemiyorum. Üç haftalık gezinmeler boyunca yaşadıklarımı, düşündüklerimi, hissettiklerimi harika bir öyküye dökmek ve iyi bir şey yazdığımın bilinci ile şöyle bir nefes alıp, sonra o nefesi hoooooooohhhhhh diye verip o anın tadını çıkarmak…

O kadar güzel bir öykü yazmak istiyorum ki, birisi, sırf ben gezip görünce bu kadar müthiş şeyler yazabiliyorum diye bana sponsor filan olsun, dünyayı dolaşayım. Şu ayakkabılardan alsın bir de mesela:

vibram2.jpg


Ama bir türlü kestiremiyorum nasıl başlayacağımı, nasıl geliştirip sonlandıracağımı. Üstelik istediğim gibi olmayacak diye o kadar endişeleniyorum ki, bu endişe içimi kemirip duruyor.

Haftaya Pazartesi New Orleans’a kasırga gelebilirmiş (ismi de Gustav), tarih tekerrür ederse, yeniden yersiz yurtsuz olur, yeniden yazmaya istemediğim kadar vakit bulurum, (ama gelmesin mümkünse):

gustav_track.jpg

En iyisi psimillaaaa diyeyim ve başlayayım…

 • Share/Bookmark

8 Yorum »

 1. A. Murat Eren said,

  Ağustos 28, 2008 @ 22:29

  Ben sana alırım o ayakkaplardan :(

 2. selma said,

  Ağustos 29, 2008 @ 13:03

  bekliyorum heyecanla yazını, sen girişi yap o kendiliğinden gelişir de biter de, guzel zaten olur.

  ayakkabılardan ben de istiyorum

  sponsoru bulurum beraber gidelim ama sende çok bağ var, koca var okul var iş var, nası olcak bu iş?
  ben kasım sonu tezimi mezimi bitirip buralardan gitmek istiyorum bi süre. yoksa gelip seni kaçırsam da
  güney amerikadan mı başlasak?

  http://www.airtreks.com bakıp gaza gelme dunya turu ucak bıletı sıtesı :)

 3. meren said,

  Ağustos 29, 2008 @ 18:05

  ben kasım sonu tezimi mezimi bitirip buralardan gitmek istiyorum bi süre. yoksa gelip seni kaçırsam da güney amerikadan mı başlasak?” :(

  ben kasım sonu tezimi mezimi bitirip buralardan gitmek istiyorum bi süre. yoksa gelip sizi kaçırsam da güney amerikadan mı başlasak?” :)

  Kthxbye.

 4. duygunun annesi said,

  Ağustos 30, 2008 @ 13:21

  haydi ya yazzzz…:))

 5. selma said,

  Ağustos 30, 2008 @ 21:38

  New Orleans belediye başkanı şehrin hemen boşaltılmaya başlanması gerektiğini söylemiş.

  Beni beklemeyin siz kendiniz kaçın bi an önce

  :(((

 6. Düygü said,

  Ağustos 31, 2008 @ 03:43

  Biz çoktan kaçtık New Orleans’tan millet. Korkmayınız. Kamp malzemelerimizi aldık, New Orleans geri dönülemeyecek gibi olursa ya bile kalacak yerimiz her daim var ;)

 7. korhan said,

  Aralık 1, 2008 @ 23:29

  bkm^^ölüm wadisi cumartesi saat 00;30 izleyenler hayrete düşecek mutlaka izleyin oyuncular ; basrollerde korhan çetinkaya (stepen cruzz) recep tekin (tom jerardd timsah)muhammet özbek ( kewin anderson katır) kerem öz (andree numberd) salih demirel (stephan corch) enes dilmen (sergio rodrigezz) bu müthiş filmi sakın kacırmayın saat 00;30 kanal 1 de

 8. ivistroy.ru said,

  Temmuz 28, 2023 @ 11:14

  If you want to increase your experience only keep visiting this website and be updated with the most up-to-date news posted here.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Yorum yapın